Sociální média vládnou všem

(des)  |  Počítače

Sociální média se stala pravidelným návykem pro tři čtvrtiny online populace.

Společnost Nielsen Online provedla výzkum mezi 1700 americkými uživateli internetu – výsledkem je zjištění, že 73 % se aktivně zapojuje do práce se sociálními médii alespoň jednou týdně. „Zapojení“ je zde definováno jako čtení blogu, návštěva komunitní sítě nebo čtení diskusí.

Podle výzkumu je tedy v USA zapojeno do sociálních médií okolo 127 milionů uživatelů. Nejatraktivnější je samozřejmě Facebook, který se už v popularitě přiblížil klasickým mediálním kanálům. 47 procent online populace je na Facebooku denně, přitom na televizi se dívá sice 55 %, ale pouze 37 % poslouchá rádio a 22 % čte denně noviny.

Každý den hraje online hry 32,7 milionu Američanů, což je stejně jako čtenářů novin a dvojnásobek čtenářů časopisů. Twitter je neustále okrajová aktivita pro malou část populace – sám Twitter sice uvádí 105 milionů registrovaných uživatelů, ale pouze 11,4 milionu z nich jej používá denně. Sociální média sleduje stejné množství mužů i žen – s tím, že ženy více blogují a muži více sledují video. Pouze 11 % uživatelů denně čte blogy.

Zdroj: Strategie

Nejčtenější