Samsung NX5 – pro náročné amatéry

Bohumil Pražský  |  Technika

Začátkem června představila společnost Samsung nový digitální fotoaparát pod označením NX5. Jedná se o mladšího sourozence modelu NX10 z nové „pseudo DSLR“ řady NX.

Modelová řada NX je novým kompromisem mezi kompaktem a zrcadlovkou. Přístroje z této série sice vypadají jako zrcadlovka, ale s tím rozdílem, že namísto optického hledáčku disponují hledáčkem elektronickým, který nahrazuje zrcadlový mechanismus. Narozdíl od kompaktů je zde však možnost výměny objektivu jako u zrcadlovek klasických.

Srdcem přístroje je 14,6 megapixelový čip typu CMOS velikosti APS-C. K přístroji je standardně dodáván objektiv 18–55 mm F3,5–5,6 OIS.

Nový model NX5 má téměř stejné vlastnosti jako model NX10, avšak displej AMOLED, který vyniká svým kontrastem a rychlostí odezvy, je zde nahrazen obyčejným 3,0" LCD displejem. Rozdíl je též v menším rozlišení elektronického hledáčku, které v tomto případě činí 300×220 pixelů (oproti 640×480 pixelům u NX10).

Přístroj vám samozřejmě umožní i pořízení videozáznamu v HD kvalitě. Pro amatéry, kteří chtějí fotit ve vyšší kvalitě a nechtějí se zároveň na cestách tahat s těžší zrcadlovkou, je tento přístroj zajímavou alternativou. Doporučená cena je 14.990 Kč se základním objektivem.

Foto: Samsung

Nejčtenější