Research in Motion představí svůj vlastní tablet

Zdeněk Pečený  |  Technika

Výrobce mobilních telefonů BlackBerry, kanadská společnost Research in Motion (RIM) oznámila, že na podzim představí svůj vlastní tablet, který by měl přímo konkurovat iPadu společnosti Apple. Agentuře Bloomberg to potvrdily dva nezávislé zdroje.

Přístroj bude zhruba stejných rozměrů jako jeho konkurent s nakousnutým jablkem, jenž má display s úhlopříčkou 9,7 palce. Zařízení bude umožňovat Wi-Fi a Bluetooth připojení, přes které se uživatelé budou moci připojit na internet prostřednictvím svého telefonu BlackBerry.

RIM má nejvyšší čas naskočit do ujíždějícího vlaku, rychle rostoucího trhu přístrojů, které plní mezeru mezi chytrými mobily a notebooky. Podle analytiků musí nyní přijít s produktem, který vyzve iPad na souboj. „Nemohou si dovolit čekat na další generaci tabletů od Applu, to už by Apple nemuseli nikdy dohnat,“ uvedl analytik newyorské společnosti Rodman & Renshaw Ashok Kumar.

Kumar dále uvedl, že podle zdrojů mezi distributory v Asii bude tablet vpředu a vzadu vybaven kamerou pro videokonference. Research in Motion plánuje svůj tablet pojmenovat BlackPad, jak vyplývá z databáze whois.com, společnost si již zaregistrovala doménu blackpad.com. Ceny BlackPadu by měly, alespoň v zámoří, kopírovat ceny konkurenčního iPadu.

RIM vede boj s Applem na několika frontách. Dnes by měl oficiálně představit BlackBerry 9800 Slider – přímého konkurenta iPhonu. Telefon s dotykových displayem, který je navíc vybaven výsuvnou klávesnicí. Uvedení BlackPadu na český trh je zatím velkou neznámou.

Spuštění prodeje konkurenčního iPadu, jenž se ve Spojených státech prodává již od dubna, se stále odkládá. Nyní se hovoří o podzimu. Tyto odklady generují slušné zisky samozvaným dovozcům iPadů, kteří zboží nakoupené na druhém břehu Atlantiku v Česku prodávají až se stoprocentní marží.

Zdroj: E15

Nejčtenější