První ekologické GTI

REDAKCE OT  |  Auta

SEAT rozšířil nabídku motorů pro model Ibiza FR o novou variantu 2.0 TDI CR/105 kW (143 k) s přímým vstřikováním common rail a filtrem pevných částic DPF. Ibiza je tak prvním modelem koncernu Volkswagen na této platformě, který je poháněn motorem 2.0 TDI CR, nejvýkonnějším turbodieselem v segmentu.

Nová Ibiza FR TDI je nefalšovaným sportovním vozem, který se zároveň může pochlubit příkladnými vlastnostmi z hlediska ochrany životního prostředí: emise CO2 ve výši 119 g/km jsou u takto zaměřených vozů vskutku výjimečné. V porovnání s předchozí verzí FR poháněnou motorem 1.9 TDI PD/96 kW (130 k) bylo dosaženo značného snížení emisí CO2 o 20 %.

Exkluzivní design karoserie

Stejně jako verze se zážehovým motorem je i nový SEAT Ibiza FR TDI k dispozici s třídveřovými (Ibiza SC) a pětidveřovými karoseriemi, které se od ostatních variant modelové řady Ibiza odlišují nepřehlédnutelnými stylistickými úpravami. Nová verze FR má specifické nárazníky, masku chladiče a výplně otvorů pro přívod vzduchu s voštinovou strukturou (prostřední z nich je ozdobena obvodovou chromovanou lištou), charakteristický „šípový design“, stříbrné kryty vnějších zpětných zrcátek, pneumatiky 215/40 na specifických 17“ kolech a dvojitou postranní koncovku výfuku.

Také interiér dává najevo závodní geny vozu leskle černými ozdobnými prvky na přístrojové desce. Ke sportovnímu vzhledu dále přispívají speciální přístroje s logem FR, sportovní volant a sedadla.

Zdroj: Obchodní týdeník

Nejčtenější