Pozor! Žene se splašený Ford Focus

Jaroslav Matějka  |  Auta
Raketa. Zatím nebyly uvolněny bližší údaje o upraveném vozu, nicméně očekávání jsou velká — vždyť
o 45 koní slabší Focus RS zrychluje „na sto“ za 5,9 s a dosahuje maximální rychlosti 263 km/h

Ta zpráva u fanoušků značky Ford jistě zaboduje: nový sportovní kit pro Focus RS přináší zvýšení výkonu na 350 koní! Kit MP350 od firmy Mountune Performance zvýší výkon ze sériových 224 kW (305 koní) na 257 kW (350 koní) a točivý moment ze 440 na 460 Nm.

Zpočátku bude kit nabízen prostřednictvím vybraných prodejců Ford ve Velké Británii, později však mají následovat i další evropské trhy. Jde o vůbec první sadu svého druhu pro Focus RS, která získala oficiální schválení Fordu a jejíž instalace neovlivní standardní záruku Fordu.

Změny na motoru vycházejí z úprav vyvinutých pro exkluzivní limitovanou sérii Focus RS500. Specialisté firmy Mountune na nich spolupracovali s motoráři divize Ford Team RS. Sada MP350 se skládá kromě jiného z větší komory vzduchového filtru, sběrného potrubí s větším průměrem a zesíleného palivového čerpadla. To vše doplňuje nová kalibrace řídicí jednotky motoru.

Na vybraných trzích společnost Mountune nabízí rovněž sady zvyšující výkon pro současné modely Focus ST a Fiesta 1.6 Ti-VCT, stejně jako pro Fiestu ST předchozí generace.

Zdroj: E15

Nejčtenější