PhotoShoot – střelba v rozšířené realitě

Martin Tůma  |  Technika

Rozšířená realita je v reálném čase pozměněné, většinou vylepšené zobrazení reality. Jako první s ní začali experimentovat samozřejmě vojáci v podobě head-up displejů bojových letounů. Dnes se s ní běžně setkává každý fotograf s digitálním foťákem při pořizování snímků, kdy vám přístroj na displeji v reálném čase třeba zaměří obličej focené osoby.

Za jednu z nejvtipnějších aplikací rozšířené reality považuji Mail n Walk, která vám umožní číst si maily na mobilu za chůze a nezabít se při tom, protože jako pozadí mailu promítá obraz z kamery telefonu a tím i co je před vámi. PhotoShoot je hra pro dva, vyvinutá v rámci Android Developers Challenge 2.

Jak už název soutěže napovídá, jedná se o aplikace určenou pro mobily s operačním systémem Android. Jedná se přitom o střelecký duel jako z Divokého Západu. Dva pistolníci místo pistolí tasí svoje mobily a jeden zkusí druhého vyfotit tak, aby záměrný kříž dostal na soupeřovu hlavu.

Každý má šest výstřelů. Vítězí ten, kdo se první trefí. Vzhledem k tomu, že mobil má jak kompas, tak akcelerometr, stejně jako rozpoznání obličeje, tak celou soutěž soudcuje. Hra se obejde bez serveru, stačí spárovat mobily duelantů a souboj může začít. Takže, pánové, pokud je vaše pře vážná a není možné se usmířit, otočte se zády k sobě, každý tři kroky vpřed a potom: PAL!

Aplikace Mail n Walk
http://software.techrepublic.com.com/abstract.aspx?…
Aplikace PhotoShoot
 http://www.androlib.com/…et-qpBA.aspx

Nejčtenější