Osmý ročník cen Emila Škody

M. Tůma  |  
logo škoda

10. listopadu tohoto roku hostily prostory science centra Techmania slavnostní vyhlášení osmého ročníku cen Emila Škody. Soutěž o tuto cenu, které se mohou zúčastnit diplomové a doktorské práce z každé vysoké školy, nebo univerzity v rámci EU, pořádá společnost ŠKODA HOLDING a.s. organizovaná ve spolupráci s Nadací ČVUT Media Lab. Smyslem této ceny má být podpora výjimečných výkonů studentů a doktorandů technických oborů univerzit.

Letošním vítězem v kategorii diplomových prací je práce Jindřicha Louthana ze ZČU, s názvem Optimalizace průtoku chladicího vzduchu trakčních motorů přívodními kanály lokomotivy 109E. Vítěz obdržel z rukou generálního ředitele Škodovky Tomáše Krska prémii 80 000 korun a stáž v hodnotě do 100 000 korun. Mezi doktorandy nejlépe uspěl Josef Kellner ze ZČU s prací na téma Kmitání turbínových lopatek a olopatkovaných disků a získal tak 60 000 korun.

Úspěchem v soutěži ale vše nekončí. Škodovka nadále sleduje a podporuje studium úspěšných soutěžících a v uplynulých letech už uzavřeli čtyři z nich pracovní poměr, Škodovka si tak pro sebe vychovává nejlepší odborníky.

Nejčtenější