Nový záznamník Olympus LS-5

Bohumil Pražský  |  Technika

Jeden z předních výrobců digitálních záznamníků uvedl na trh nový model pod označením LS-5. Jeho krédem by měla být vyšší kvalita záznamu za rozumnou cenu.

Nový záznamník Olympus LS-5 s lineárním PCM záznamem zvuku a vzorkovacím kmitočtem 24bit/96kHz je novým přírůstkem do modelové řady LS. Pořízené nahrávky lze upravovat přímo v přístroji – vše pouhým dotykem multifunkčního otočného tlačítka.

LS-5 také vylepšuje kvalitu zvuku v nízkých frekvencích a na výběr jsou tři režimy snímání zvuku (normální, širokoúhlý a teleskopický) a tři formáty záznamu (WMA, MP3 a WAV). Pro sofistikovanější vícestopý záznam nabízí LS-5 dvojitý generátor hodin založený na vzorkovacích frekvencích 44,1kHz a 48kHz.

Přístroj nabízí mimo jiné 5 přednastavených zvukových režimů (Normální, Studio, Klub, Hala, Dům) a 4 režimy přehrávání (Normální, Přírodní, Široký, Power).

Uživatelé mohou také během nahrávání a reprodukce vyznačovat praktické indexové značky, které jim následně umožní okamžitý přístup k libovolnému místu v souboru, od kterého mohou spustit stereo reprodukci nebo provést potřebné úpravy.

Vestavěnou paměť o kapacitě 2GB lze prostřednictvím slotu pro SD karty kompatibilním s SDHC rozšířit až na 32 GB. Pro maximální využití dostupného místa mohou uživatelé rozdělovat, částečně vymazávat a přenášet soubory mezi interní pamětí a SD kartami.

Přístroj disponuje podsvíceným a přehledným 1,8 palcovým displejem a infračerveným dálkovým ovládáním. Akumulátor umožňuje nepřetržitý provoz až 23 hodin. LS-5 je dodáván s programem Olympus Sonority Audio Management Software pro PC i MAC. Cena přístroje se pohybuje kolem 6000Kč.

Nejčtenější