Nový Touareg předvádí budoucnost třídy SUV

REDAKCE OT  |  Auta

Volkswagen ve světové premiéře představuje zcela novou generaci modelu Touareg. Nový Touareg je technicky nejvyspělejší Volkswagen od založení značky, je moderní interpretací fascinujícího konceptu víceúčelového SUV.

Inovovanou řadu motorů, která je o téměř 20 % hospodárnější, doplňuje celá škála nových asistenčních a bezpečnostních systémů. Nový Touareg bude u českých prodejců možné objednat již od počátku března.

První a jediný hybridní SUV

Nový Volkswagen Touareg předvádí, jak bude vypadat budoucnost terénních vozů SUV. Zlatým hřebem modelové palety je nová hybridní varianta, která se stává prvním a jediným hybridním SUV vyráběným v Evropě. Toto špičkové provedení stanovuje se spotřebou paliva pouhých 8,2 litru na 100 kilometrů nová měřítka v oblasti hospodárnosti pro terénní SUV poháněné zážehovým motorem.

Touareg Hybrid se dokáže pohybovat v čistě elektrickém režimu zcela bez emisí rychlostí až 50 km/h. Také Touareg V6 TDI stanovuje s kombinovanou spotřebou 7,4 l/100 km nový rekord v segmentu velkých SUV poháněných vznětovým motorem. Oba modely Touareg Hybrid a V6 TDI jsou nejúspornějšími SUV se zážehovým a vznětovým motorem, které kdy byly v této velikostní třídě v Evropě vyráběny.

SUV pro každodenní využití – více prostoru, více inovací

Volkswagen se při vývoji nového Touaregu nezaměřil pouze na lehčí konstrukci s nižší spotřebou a lepší jízdní dynamikou. Designéři a konstruktéři kladli ještě větší důraz také na všestrannost. V novém účelnějším interiéru jsou pohodlnější sedadla a cestující vzadu mají větší prostor pro nohy. Zadní lavice je nyní podélně posuvná v rozsahu 160 mm a cestující si na ní mohou upravit i sklon opěradla.

Na přání se dodává elektrické skládání zadních sedadel ovládané tlačítkem, které umožňuje pohodlné zvětšení zavazadlového prostoru až na 1642 litrů. Už základní verze mají bohatou sériovou výbavu zahrnující rádio s přehrávačem CD a informačním systémem, které lze intuitivně ovládat prostřednictvím 6,5“ dotykového displeje.

Touareg – to nejlepší z obou světů

Pro první generaci Touaregu se rozhodlo přibližně 500 000 řidičů, kteří u tohoto luxusního SUV oceňují vysokou úroveň komfortu, sportovní jízdní vlastnosti, avantgardní design, vynikající kvalitu a neomezené schopnosti pro expedice do neprobádaných koutů světa. Tento koncept zkrátka spojuje to nejlepší z obou světů osobních a terénních vozů. A v tomto duchu nyní pokračuje nový Touareg, který svou všestranností a luxusním pojetím spojuje oba světy ještě dokonaleji.

Zdroj: Obchodní týdeník

Nejčtenější