Nový iPhone má zpopularizovat videohovory

Patrik Šilhavý  |  Technika
Čtvrtý v pořadí. Nový iPhone je tenčí a kromě nového procesoru a operačního systému přináší přední
kameru pro videohovory

Svět čeká další pokus o popularizaci videohovorů na mobilních telefonech, tentokrát v podání šéfa Applu Steva Jobse.

„Vyrůstal jsem ve Spojených státech se seriály Jetsonovi a Star Trek, a snil jsme o skutečném videovolání. To je reálné teď,“ prohlásil sebevědomě v pondělí Jobs během představování čtvrté verze telefonu iPhone. Právě tento model má k oblibě videohovorů dopomoci. Apple totiž na přední stranu integroval druhou kameru, která slouží pro přenos obrazu během telefonování. Videohovor lze vyvolat stisknutím jediného tlačítka z telefonního seznamu.

Starší modely vyžadovaly registraci a přihlašování, což bylo těžkopádné. Nová funkce FaceTime ovšem nyní nevyužívá možností sítí třetí generace (UMTS), nýbrž k propojení telefonů používá sítě Wi-Fi. Apple tak reaguje na problémy mnohých operátorů, kterými uživatelé s chytrými telefony zahlcují síť.

Videohovory ale budou funkční pouze mezi majiteli nejnovějšího iPhonu, uživatelé ostatních modelů či počítačů se s nimi nepropojí. Společnost předpokládá, že tento rok prodá desítky milionů kusů iPhonů. V tom případě by skutečně mohla udělat z videohovorů masovou záležitost a nastolit nový trend. Nový iPhone 4 se v Česku začne oficiálně prodávat nejdříve v září.

Zdroj: E15

Nejčtenější