Nové herní ovladače vás rozhýbají

Patrik Šilhavý  |  Počítače

Na českém trhu se strhne válka o nejúspěšnější herní technologii, která rozpoznává pohyby hráčů, a nahrazuje tak jednoduché ovladače. Do tuzemských obchodů zamířily dva konkurenční produkty: Move od Sony a Kinect od Microsoftu.

Move na pulty již dorazil a prodává se za cenu 1590 korun. Balení obsahuje speciální ovladač, kameru a několik her k vyzkoušení. Varianta s konzolí PlayStation 3 vyjde na necelých devět tisíc korun.

Technologie Microsoftu jde dál, hráči s Kinectem nepotřebují žádný ovladač. Snímání pohybu zajišťuje samostatný senzor, který se začne prodávat 10. listopadu. Uživatelé si ale na novinku musejí připravit čtyři tisíce korun. Sada s inovovaným Xboxem 360 s rozšířeným pevným diskem přitom stojí osm tisíc.„Vzhledem k tomu, že uživatelské základny PlayStationu 3 a Xboxu 360 jsou celosvětově prakticky srovnatelné, lze očekávat velmi vyrovnaný souboj i v případě nových ovládacích periferií,“ uvedl Martin Bach z Asociace herního průmyslu.


S ovládáním videoher pomocí gest přišla před čtyřmi lety společnost Nintendo (na rozdíl od kamer ale využívá méně přesné snímání pomocí infračerveného světla). Dnes již ovšem její výkon nestačí na konkurenční produkty, a odborníci proto očekávají nástupce. Podle některých spekulací by měl přijít příští rok, bude podporovat trojrozměrný obraz a Blu-ray disky.

Zdroj: E15
Foto: Sony

Nejčtenější