Nová 3D kamera od Panasonicu

Václav Maletínský  |  Technika

Panasonic v létě představil první cenově dostupnou 3D kameru pro běžné spotřebitele, která využívá pro záznam 3D filmů nový převodový digitální objektiv.

Model HDC-SDT750 využívající pro záznam 3D filmů nový převodový digitální objektiv zaznamenává obraz s rozlišením 960×1080 bodů pro každé oko. Kamera může po sejmutí objektivu snímat i 2D obraz v plném HD rozlišení 1920×1080 bodů s rychlostí 50 snímků za sekundu. Panasonic HDC SDT750 využívá optiku Leica Dicamor (F1,5–2,8) s průměrem 46 mm, 3MOS snímač a hybridní stabilizaci obrazu (mechanickou a digitální).

Zákazníci zřejmě ocení i prstenec manuálního ovládání pro nastavení ostření, zoomování, nastavování expozičních parametrů (clony a rychlosti závěrky) a vyvážení bílé. Použití prstence je výrazně pohodlnější než přístup přes menu či tlačítka. Pro ovládání slouží i 3” dotykový výklopný LCD displej.

V nastavení kamery nechybí předvolené motivové programy pro různé příležitosti a světelné podmínky ani plně automatický režim práce. Na trhu by se měla kamera objevit v říjnu 2010 za cenu kolem 30 000 Kč. Po jejím uvedení se stane 3D obsah pro nové 3D televize a přehrávače dostupný skutečně široké skupině zákazníků.

Zdroj: Formen
Foto: Panasonic

Nejčtenější