Monolithic design Sony

Václav Maletínský  |  Design

Nové řady televizorů Sony Bravia Signature (LX) a Presence (NX) využívají Monolithic design a není na nich žádný patrný přechod obrazovky a rámu.

Vyšší modely lze naklonit o šest stupňů dozadu a lépe sledovat obraz televizoru umístěného i na nízkém stolku. Tento záklon není charakteristický jen pro TV přístroje, Sony jej letos uplatňuje i u nových přehrávačů a sestav domácího kina. Monolithic design je výrazně minimalistický, s důrazem na materiálovou a pohledovou čistotu. Minimalismus je však uplatněn pouze z vnější části nových zařízení.

Televizory ukrývají spoustu zajímavých funkcí, například technologii Catch Up, která umožní sledovat vybrané televizní pořady v jiném vysílacím čase, k dispozici je také připojení k internetu, takže vysílání může být doplněno sledováním souborů uložených na různých komunitních serverech (YouTube, Stream atd.).

Jednotlivé modely jsou k dispozici s klasickým nebo LED podsvícením, s úhlopříčkami 32–40 palců (81–102 cm), zvládnou DVB-T a DVB-C a v některých případech DVB-S digitální signál a jejich cena se bude pohybovat od 19 do 50 tisíc Kč. V budoucnu se mají objevit i úhlopříčky 52 a 60 palců, v cenovém rozpětí 80–90 tisíc Kč.

Zdroj: Formen

Nejčtenější