Kolik je hodin v binární soustavě?

redakce VTM  |  Design

Principem binárních hodinek je zobrazování přesného času i aktuálního data prostřednictvím rozsvěcujících se LED diod. Jejich vnější kruh znázorňuje minuty po pěti, vnitřní hodiny, stejně jako je to u analogových hodinek. Vodorovná řada diod označuje jednotlivé minuty.

V našem případě hodinky ukazují jednu hodinu, třicet jednu minutu. Podobně jako se z displeje odečítá čas, funguje i určováním data. Hodinová dioda ukazuje kalendářní měsíc, pětiminutová indikuje pětidenní interval a vodorovná jednotlivé dny. Soužití s přístrojem chce chvíli cviku, ale pro hbité počtáře se určení správného času stane rychlou rutinní rozcvičkou.

Kdo chce udělat dojem, lepší časomíru si na zápěstí nemůže přát, neboť blikající diody vypadají opravdu mimozemsky. Hodinky také dokonale matou tělem tím, že jejich vlastnictví v žádném případě neumožní ostatním určit majitelův sociální status.

Binární hodinky 01TheOne lze koupit v několika různých verzích způsobu odečítání času, k dostání jsou i hodinky s barevnými diodami, stejně tak i opatřené ocelovým nebo koženým řemínkem. Ocení je především ti lidé, kteří chtějí přitáhnout pozornost druhých. A většinou se jim to podaří.

Hodinky 01TheOne Gamma Ray

+ sofistikovaný přístroj na zápěstí rozhodně nenechají druzí bez povšimnutí
- pro zjištění správného času i data se musí mačkat tlačítko

Verdikt: Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě? Existují ovšem i tací, kteří se v technických libůstkách tohoto způsobu naprosto vyžívají a právě jim jsou binární hodinky určeny. Zajímavý pokus, ale žádná revoluce se ve světě náramkových hodinek asi konat nebude.
Web: www.theone01.cz
Cena: 4690 Kč

Zdroj: VTM Science

Nejčtenější