Jsou krásné, hlučné a těžko přehlédnutelné

Jaroslav Matějka  |  Auta
Model Harley-Davidson Sportster XR1200X disponuje nastavitelným předním a zadním pérováním,
pohyblivým rotorem na předních brzdách a pulzující silou vysokokompresního 1200cc Evolution
V-Twin motoru

Harley-Davidson představil stroje pro rok 2011

Čeká se na to rok co rok. S čím přijde ikona světového motocyklového průmyslu, více než stoletý Harley-Davidson. Většinou překvapí, málokdy zklame. Nejinak tomu bylo i nyní, kdy v Las Vegas představil letošní novinky.

Tím hlavním tahákem byl bezesporu nový SuperLow a čtyři stroje s označením CVO (Custom Vehicle Operations). Ty rozmnožily širokou řadu motocyklů značky Harley-Davidson, která dnes čítá dvacet šest modelů. V nabídce jsou jak stroje do města, tak dálkové cestovní, moderní chromované i tmavé jednosedadlové bobbery v retrostylu.

Safety First. Důležitou novinkou je ABS ve standardu u všech modelů řady Softail 2011, s výjimkou
Cross Bones. Na snímku je FLSTC Heritage Softail Classic

Novinku pro příští rok SuperLow charakterizuje hlavně přepracovaná přední část motocyklu a nová kola a pneumatiky. Jako hlavní přednost je vyzdvihováno upravené sedlo i řídítka a snadná ovladatelnost, což uvítají zejména začínající jezdci. Pod označením Harley-Davidson Custom Vehicle Operations (CVO) jsou nabízeny hned čtyři prémiové stroje pro rok 2011. Modely s tímto označením představují to nejlepší v nabídce značky, mají speciální výbavu.

Tak třeba CVO Road Glide Ultra – tento špičkový motocykl pro dálkové cesty o délce 2525 milimetrů je vybaven na zakázku zhotoveným navigačním systémem a satelitním přijímačem. Pro pohodlí na cestách nabízí vytápěná sedadla.

Sebevědomý výraz. Modelovou řadu Harley-Davidson pro rok 2011 uzavírají čtyři modely Dyna, jež se představují v nejnovějším lakování, na snímku je FXDF Dyna Fat Bob

Jen o 85 milimetrů je kratší CVO Street Glide. Ten má nové devatenáctipalcové přední kolo Agitator a novou kapotáž, jež snižuje odpor vzduchu a poskytuje dostatek místa pro šest reproduktorů a 100wattový audiosystém.

Také CVO Softail Convertible disponuje novým audiosystémem, jenž v sobě integruje 3,5palcové reproduktory a 20wattový zesilovač v upraveném vnitřním prostoru kapotáže. Dalšími novinkami pak jsou elektronická kontrola plynu, tempomat, bezklíčové startování a ABS.

Model CVO Ultra Classic Electra Glide má nově odpružené a vyhřívané sedadlo s koženými doplňky. Pozornost přitahují především chromovaná duální koncovka a nová zpětná zrcátka, která jsou lemována taktéž chromem.

Novinka roku. XL 883L SuperLow potěší zcela jistě všechny motocyklisty, kteří zbožňují dobrodružství a syrový zvuk motoru V-Twin

Zdroj: E15
Foto: Harley-Davidson

Nejčtenější