Jeden tablet za druhým

Bohumil Pražský  |  Technika

Na letošní výstavě Computex v Taipei představila firma AsusTek nový tablet s označením Eee Pad. Jedná se o další z řady konkurentů, kteří reagují na „tabletový boom“ vyvolaný mediální masáží pod taktovkou firmy Apple.

Minulý týden představila firma Acer svůj prototyp tabletu se sedmipalcovou obrazovkou, který běží na platformě Android od společnosti Google. Jako další vyložily karty firmy MSI a zmiňovaný AsusTek.

Nově představený tablet Eee Pad bude k mání ve dvou různých variantách. Hlavním trumfem má být tablet pod označením EP121 s dvanáctipalcovou obrazovkou a procesorem Core 2 Duo CULV. Zařízení bude disponovat plnohodnotným operačním systémem Windows 7 Home Premium.

Jak je vidět na níže přiloženém videu, tak lze k tabletu dokoupit speciální dok s klávesnicí, po jehož připojení je tablet k nerozeznání od netbooku a umožní tak komfortnější psaní textu. Zařízení lze propojit pomocí standardních portů (USB, HDMI) a k dispozici je i malá webkamerka umístěná na přední straně tabletu.

Model EP101TC bude menší, lacinější a méně výkonnější. O jeho hardwarovém a softwarovém vybavení můžeme zatím jen spekulovat, jelikož podrobnější informace o svých produktech firma nezveřejnila. Běžet by však měl na OS Windows Embedded Compact 7.

Přítomna by v obou případech měla být i aplikace Flash od firmy Adobe, takže by neměl být problém přehrávat videa např. z YouTube, což vlastníky iPadů patrně zamrzí. Na trhu by se měly oba modely objevit v prvním čtvrtletí příštího roku. Cena modelu EP101TC by se měla pohybovat v rozmezí 400 – 450 USD, cena vyššího modelu zatím nebyla uvedena vůbec.

Video:
http://www.youtube.com/watch?…

Nejčtenější