Jak vypadá VTM.cz pro čtečky elektronických knih

Marek Lutonský  |  Zajímavosti

Podrobnosti k naší nové službě VTM.cz pro čtečky elektronických knih najdete na vyhrazené stránce. V tomto článku chceme ukázat, jak články VTM ve čtečkách vypadají, co od nás dostanete.

Přestože jsou soubory MOBI a EPUB, které si můžete stáhnout, do značné míry univerzální a rozumí jim snad všechny dostupné čtečky, vydání ladíme pro dvě nejčastější: pro Apple iPad s aplikací iBooks a Amazon Kindle. Správně bychom to asi měli napsat obráceně, protože mezi přihlášenými odběrateli vidíme mírnou převahu zařízení Kindle. Ale na barevném iPadu vypadá VTM lépe, proto se jím pochlubíme na prvním místě.

VTM.cz na iPadu

Nahoře v článku vidíte knihovnu, kde jsou vedle sebe obálky jednotlivých vydání. Obálka se objeví také na začátku „knihy“, ve které si můžete zobrazit obsah nebo rovnou přejít k úvodnímu informačnímu textu.

V každém pátečním vydání jsou vždy články, které na webu vyšly během uplynulého týdne.

Výhodou čteček elektronických knih je možnost přizpůsobit si velikost písma, typ písma, u iBooks třeba ještě nastavit barvu pozadí.

 

Do elektronické knihy si přidáte libovolné množství záložek a můžete v ní také vyhledávat.

VTM.cz na Kindlu

Přestože černobílé zobrazení na čtečce Amazon Kindle není na pohled tak atraktivní, displej je naopak její výhodou. Používá totiž elektronický inkoust a jeho povrch připomíná skutečnou knihu. Vydání VTM.cz navíc můžeme posílat přímo do Kindlu – jakmile číslo vyjde, za pár minut se objeví ve čtečce.

Na obrázcích vidíte, jak se jednotlivá čísla VTM.cz zobrazí ve čtečce, jak vypadají podrobnosti o knize, jak obálka a úvodní text.

Takhle se ve čtečce Kindle zobrazují články:

Také na Kindlu je možné nastavovat velikost písma a měnit jeho typ.

Každý týden nové číslo elektronického časopisu

K pravidelnému odběru pátečních vydání VTM.cz pro čtečky elektronických knih se můžete přihlásit na této stránce, kde lze také stáhnout starší čísla. Pokud používáte Kindle a chcete VTM.cz dostávat přímo do své čtečky, nezapomeňte po přihlášení odběru v nastavení povolit příjem e-mailů z naší adresy.

Nejčtenější