Jak vyladit rychlost FireFoxe

Martin Tůma  |  Počítače

FireFox je dnes velmi oblíbený internetový prohlížeč, nicméně oproti svým počátkům poněkud nabobtnal. To se negativně projevilo na jeho rychlosti. Jistě si dokážete představit, že by mohl FireFox v základní instalaci pracovat podstatně rychleji.

Po působivé reklamě na rychlost s jakou pracuje konkurenční Chrome od Google, jsem se rozhodl zapátrat, jestli by i FireFox nemohl makat trošinku (nebo raději o hodně) rychleji. A věřte mi to nebo ne, jde to a vůbec to není složité. Pokud tedy chcete o hodně zrychlit váš FireFox, prosím, následujte mne…

Krok č.1

Do adresového řádku napište: about:config Vyskočí na vás následující dialog:

Potvrďte, že budete opravdu opatrní a můžeme pokračovat.

Krok č.2

První, co je potřeba změnit je logická hodnota network.http.pipelining – vypíšeme si do řádku filtr a dvojklikem na nalezený řádek změníme hodnotu na true, nebo-li zapnuto. Stejným způsobem ještě změníme nastavení hodnoty network.http.proxy.pipelining.

Dále bude potřeba nastavit hodnotu network.http.pipelining.maxrequests na 8 – opět dvojklikem na nalezenou položku, poté se vám objeví následující okno:

Krok č.3

Další kroky budou poněkud složitější, protože bude potřeba přidávat nové položky konfigurace. Klikneme pravým tlačítkem kamkoliv na volnou plochu a objeví se rozbalovací menu s nabídkou Nová předvolba a ta nabídne výběr Řetězec, Číslo nebo Logická hodnota. Po výběru typu se otevře políčko pro vypsání názvu položky. Budeme přidávat následující položky:

  • nglayout.initialpaint.delay jako číslo a nastavte ji na 0
  • content.notify.interval jako číslo a nastavte ji na 500000
  • content.notify.ontimer jako logickou hodnotu a nastavte ji na „true″
  • content.switch.threshold jako číslo a nastavte ji na 250000
  • content.interrupt.parsing jako logickou hodnotu a nastavte ji na „false“
  • network.dns.disableIPv6 jako logickou hodnotu a nastavte ji na „true“
  • network.prefetch-next jako logickou hodnotu a nastavte ji na „false“

Restartujte FireFox a nechte se příjemně překvapit, jakého zrychlení jste dosáhli.

Nejčtenější