iPhone 4 - tenký chytrý telefon

Václav Maletínský  |  Technika

Nový iPhone by měl být nejtenčím chytrým telefonem na světě (9,3 mm). Využívá novou verzi softwaru iOS 4 s podporou multitaskingu a zdokonalené aplikace.

Má hlubší podporu podnikových technologií a mobilní reklamní platformu iAd. Od 24. června je iPhone 4 k dispozici ve Spojených státech, Velké Británii, Francii, Německu a Japonsku, do září se objeví v dalších 88 zemích světa. Telefon podporuje videohovory (jen s využitím připojení k WiFi síti), 3,5palcový displej Apple Retina nabízí rozlišení 960×640 pixelů, což je čtyřikrát více než u iPhone 3GS.

Tvrzené sklo tvořící přední a zadní stranu telefonu je 30× tvrdší než plast a má povrchovou úpravu odolnou vůči mastnotě. iPhone 4 je vybaven novou kamerou s rozlišením pět megapixelů, automatickým zaostřováním a 5× digitálním zoomem, podsvíceným senzorem na zadní straně a zabudovaným LED bleskem.

Telefon by měl vydržet sedm hodin hovoru v sítích 3G, až deset hodin procházení webu v sítích WiFi a až šest hodin při připojení přes 3G. Může pracovat až deset hodin při přehrávání videa a až čtyřicet hodin při přehrávání hudby. Cena nedotovaného telefonu se může pohybovat mezi 17–20 000 Kč.

Zdroj: Formen

Nejčtenější