Hvězda měsíce - iPad

Jan Kalina a redakce E15  |  Technika

Od představení tohoto revolučního multimediálního tabletu uplynul asi měsíc a ještě pořád zbývá nějaký čas, než se první iPad začne prodávat, přesto tento výrobek má o popularitu postaráno. Všichni už vědí, co umí a jaké má nedostatky, proto je zbytečné to složitě rozvádět.

Faktem je, že bude úspěšný, protože Steve Jobs nenechal nic náhodě a při vyhlašování Grammy 2010 poslal jeden přístroj do přímého přenosu v rukou komika Stephena Colberta. iPad minimálně plní sen všech uživatelů iPhonu po větší dotykové obrazovce na listování internetem, hraní her a sledování filmů.

iPad v Česku? Nejdříve v květnu

Tabletů iPad by se čeští fanoušci společnosti Apple mohli dočkat nejdříve v květnu nebo červnu, tedy minimálně měsíc po zahájení prodeje na klíčových zahraničních trzích. Deníku E15 to řekla Monika Harásková z obchodu iStyle, který produkty Applu prodává. Ostatní prodejci jsou ale na informace skoupí.

„Opravdu to ani netušíme. A pouštět ven jen spekulaci by nebylo odpovědné,“ uvedl manažer firmy Czech Data Systems ze skupiny Apcom, která má distribuci produktů Apple v Česku na starosti. Podobně odpovědělo i české mediální zastoupení Applu. Samotné kalifornské vedení se zatím omezilo na neurčité prohlášení, že se tak stane v průběhu roku.

Otazníkem nadále zůstává cena iPadu. Zatímco ve Spojených státech startují ceny bezmála na pěti stech dolarech (necelých deset tisíc korun), v Česku odborníci očekávají ceny vyšší. „iPad u nás bude výrazně dražší, podobně jako tomu je u telefonu iPhone,“ domnívá se šéfredaktor serveru Apple-Mac.cz Jan Hořčík.

„Očekávám cenu mezi patnácti a osmnácti tisíci korunami,“ dodal Hořčík s tím, že za vyšší cenou je zřejmě Apple, který může větším trhům nabízet lepší podmínky. Prodej iPadů v USA odstartuje 3. dubna, v průběhu měsíce se tak stane v dalších devíti zemích.

Zdroj: E15 a Formen

Nejčtenější