Google TV

Martin Tůma  |  Technika

Doby, kdy internet obsahoval hlavně textové a obrázkové informace, jsou už ty tam. Dneska je internet plný videa, jak zpravodajského, tak takových portálů jako je YouTube nebo Facebook. Google spolu s Intelem v tom větří velkou šanci, jak se zpole informačních technologií prorazit i do spotřební elektroniky.

Google se snaží o agresivní nástup na poli on-demand videa, Intel zase hledá uplatnění pro svoje procesory Atom. Do spolku přibrali Sony, které se chápe každé příležitosti, jak posílit ve velmi ostrém konkurenčním boji na poli televizí.

Koncept Google TV se opírá o již existující technologie, jenom je dává do zajímavého kompletu. V podstatě se jedná o vylepšený set top box (právě na procesoru Atom), který je doplněn o nativní surfování po internetu.

Zařízení má být postavené na otevřené platformě Android a bude umožňovat vývoj aplikací na tomto systému i dalším společnostem. Ovládací jednotku pro celé zařízení bude vyrábět Logitech v podobě tenké bezdrátové klávesnice. A nebyl by to Google, kdyby už neměl nachystaný systém TV Adds, skrze který může na tomto zařízení prodávat reklamu.

Prozatím o tomto projektu všechny zúčastněné společnosti zarytě mlčí, ale jak se zdá, nejsme jedinou zemí, kde se všechno prokecne. Informaci o tom přinesly New York Times.

Zdroje:
http://www.nytimes.com/…18webtv.html?…

Nejčtenější