Facebook rozčílil muslimy v Pákistánu

(čtk)  |  Počítače

Pákistánský soud nařídil vládě na čas zablokovat internetovou sociální síť Facebook.

Objevila se na ní totiž výzva zveřejnit portréty proroka Mohameda. Vyvolala kritiku nejen v Pákistánu, ale také v dalších zemích. Zpodobování Proroka islám nedovoluje ani v případě, že je kladné.

Facebooková stránka nazvaná Den, kdy si každý může nakreslit Mohameda, vyzvala přispěvatele, aby ve čtvrtek 20. května poslali na Facebook portréty Proroka. Měl to být protest proti hrozbám radikálních muslimských skupin na adresu tvůrců seriálu Městečko South Park. V jednom z dílů se v něm Mohamed objevil v kostýmu medvěda.

„Nechceme urazit umírněné muslimy. Chceme pouze ukázat extremistům, že se nebojíme jejich hrozeb kvůli zobrazení Mohameda. A že si nenecháme vzít právo na svobodu vyjadřování a nedáme se umlčet,“ sděluje text doprovázející výzvu k zaslání portrétů na Facebook.

Pákistánská vláda už v úterý 18. května nařídila provozovatelům tuto stránku Facebooku zablokovat, ale islámští soudci z Láhauru dnes rozhodli, že zavřená musí být celá síť Facebook, protože nechala stránku vůbec zřídit.

Zdroj: Strategie

Nejčtenější