Facebook a Skype spojí své síly

Martin Tůma  |  Počítače

Ten dělá to a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc. V zámoří nejspíše nebudou znát tuto píseň Jana Wericha, ale je to obecně platné pravidlo. A tak Facebook se Skype spojili své síly. Obě firmy to oficiálně oznámili ve čtvrtek 14.10.2010.

Obě firmy si totiž mají navzájem co nabídnout a vyrovnají se i počtem svých uživatelů, takže to bude rovnocenné partnerství. Skype tak ve verzi 5.0 (prozatím pouze pro Windows) nabídne rozšíření pro Facebook v podobě nového okna. V něm uvidíte zprávy od přátel , budete moci kliknout na „To se mi líbí“ a psát svoje reakce. A pokud má Váš kamarád aktivní Skype účet, najdete tam tlačítko pro hovor nebo poslání SMS.

Nastavení spojení na Facebook je v menu hlavního okna Skype, položka „Zobrazit“ a jděte na “Facebook aktualizace”. Otevře se nové okno, ve kterém je potřeba se přihlásit do Facebooku. Dalším krokem je povolení, aby Skype mohl používat služby Facebooku a pak už můžete začít s Facebookem skrze Skype pracovat. Ale pozor, populární hry jako je Farmwille či Mafia Wars si přes Skype nezahrajete. Zatím.

Zdroje:
http://blog.facebook.com/blog.php?…
http://www.skype.com/…es/facebook/

Nejčtenější