Elegantní a dravý - Jaguar XJ

Igor Pírek  |  Auta

Čeští stoupenci sportovních aut s divokou „kočkou“ na masce chladiče se mohou těšit na inovovanou řadu XF, XK a vlajkovou loď XJ. Protože u vozů Jaguar jde nejen o luxus, ale také o požitek z dynamické jízdy, je nový XJ nabízen se čtyřmi výkonnými pohony.

Již nejslabší diesel 3.0 l V6 s maximálním výkonem 202 kW a obřím točivým momentem 600 Nm dokáže vůz rozjet z 0 na 100 km se šestistupňovým automatem za pouhých 6,4 s a vyvine maximální rychlost 250 km/hod. To vše při velmi zajímavé spotřebě 7 l/100 km. Pro ještě svižnější jízdu jsou připraveny tři benzinové pětilitrové osmiválce, jejichž výkon stoupá od 283 až po 375 kW (510 koní).

Nejsilnější verze přidává i nejvyšší točivý moment 625 Nm a dokáže akcelerovat s vozem o hmotnosti hodně přes dvě tuny z 0 na 100 km/hod za necelých 5 s. To již musí uspokojit i hodně náročné řidiče luxusních sportovních aut. Zatímco XJ asi osloví více řidiče, kteří dávají přednost klasičtějšímu designu, vozy XK a XKR potěší milovníky luxusních kupé a kabrioletů.

Zdroj: E15

Nejčtenější