Citroën vstupuje do ringu sebevědomě

Jaroslav Matějka  |  Auta

Na představení vozu DS3, nové zbraně Citroënu, se do Paříže sjelo více než 500 novinářů z celého světa. Svědčilo to o důležitosti, kterou tomuto vozu přisoudili představitelé francouzské automobilky. DS3 si totiž neklade malé cíle − vstupuje do ringu s těžkými vahami, jako je Mini či Alfa Romeo MiTo, a hodlá je porazit.

Nový vůz jsem vyzkoušel v okolí Paříže a chvíli mi trvalo, než jsem si na něj zvykl. Třeba mohutný středový sloupek! Na kruhových pařížských křižovatkách, kde se sjíždějí vozy i v šesti pruzích, doslova vadil ve výhledu. Neoslovilo mne ani sezení na zadních sedadlech (měřím 180 cm). Ale tím moje výhrady pomalu končí. Design nemá chybu, vůz je nepřehlédnutelný. Co se týká jízdních vlastností, měl jsem pocit, že řídím spíše motokáru.

Bavil mne i motor, zážehová šestnáctistovka mrštnému vozítku udělovala zrychlení pod osm vteřin a ani maximálka nebyla k zahození − 214 km/hod. Největší předností ale bezesporu je, že DS3 může být ušitá na míru. Což jistě osloví hlavně mladé řidiče. Je možné „odít“ jinak střechu, karoserii, zpětná zrcátka, kola, palubní desku, hlavici řadicí páky. K dispozici je množství látek a barev.

Zdroj: E15

Nejčtenější