Chevrolet Captiva 2011: facelift je na světě

Patrik Schwarz  |  Auta

Chevrolet Captiva se jako bratříček Opelu Antara na trhu objevil již v roce 2006, a protože nyní máme rok 2010, je nejvyšší čas na omlazené provedení.

To automobilka poprvé představí na autosalonu v Paříži vedle dalších svých třech světových premiér – dvě z nich známe, je to nové Aveo a pětidveřový Cruze, třetí je zatím zahalena rouškou tajemství.

Ale zpět ke Captivě, neboť k té již máme první snímky a informace. Pod novou kapotou najdeme čtyři nové či inovované motory, které budou standardně kombinovány s novými manuálními nebo automatickými šestistupňovými převodovkami.

Nabídka agregátů tak bude zahrnovat dvě benzinové (2,4 l a 3,0 l) a dvě dieselové varianty. Nový benzinový motor 3,0 l V6 s výkonem 258 koní s přímým vstřikováním a variabilním časováním ventilů udělá z Captivy jedno z nejvýkonnějších kompaktních SUV na trhu. A turbodiesely 2,2 l s výkony 163 nebo 184 koní pak spíše jedno z mnoha úsporných SUV na trhu.

Z nové výbavy stojí za zmínku třeba asistent rozjezdu do kopce a s ním technicky související elektronická ruční brzda, která uvolnila další odkládací prostor ve středové konzole i pro dva držáky až litrových lahví. Vůz si pochopitelně zachová výhody adaptabilního systému sedadel s „divadelním uspořádáním“ ve třech řadách, v nichž se usadí až sedm osob.

Zdroj: E15
Foto: Chevrolet

Nejčtenější