C3 Picasso: všestranný společník

Jan Rýdl  |  Auta

Prostorný a milý vnitřek, velmi dobré jízdní vlastnosti a živý benzinový motor. To je Citroën C3 Picasso.

Líbivý model Citroën C3 Picasso má vynikající výhled z bohatě proskleného interiéru. Francouzské auto má šarm, a to zvenčí i zevnitř. Navíc prodejci teď pořádají velmi vstřícné cenové akce. Zatímco navenek C3 Picasso zaujme celkovou oblostí a praktičností doširoka otevíraných dveří, uvnitř je milé pohodlnými předními sedadly a moderně mladým vzhledem detailů.

Mírně futuristicky působí například výdechy klimatizace nebo přístrojová deska situovaná nad středový panel. Dokonalý přehled o režimu jízdy mají tak všichni cestující. Velmi povedenou částí auta je bezesporu podvozek. Je naladěný spíše pevněji, ale přitom ho z míry nevyvedou ani městské nerovnosti, přejezdy nebo výmoly.

A ačkoliv je C3 Picasso o poznání vyšší v těžišti, podvozek spolehlivě omezí nepříjemné náklony při prudším zatáčení. S jistotou drží zvolenou stopu. K tomu přispívá i silný volant s pořádným posilovačem, takže například složité městské parkování s nutností vytáčet volant úplně, a to do obou stran, není žádný problém.

Při vývoji motoru 1,6 VTi spolupracoval Citroën s německým BMW a společná práce se povedla. Výsledek je velmi živý a kultivovaný. Nabízí také vysoký výkon hned od nízkých otáček. Ani pružné zrychlení s naloženým autem není problém. Přitom se podařilo zkonstruovat motor, který nepatří mezi žíznivé.

Dynamická příměstská a městská jízda nepřinutí tuhle šestnáctistovku ani k dosažení sedmilitrové hranice spotřeby. Při cestování po dálnici řidič trochu postrádá šestý rychlostní stupeň. V rychlosti sto třicet kilometrů je slyšet motor pracující ve vyšších otáčkách a se šestkou by pravděpodobně šla dolů o pár desetin litru i spotřeba na delších tratích.

Citroën C3 Picasso je díky vnitřnímu prostoru, pohodlným sedačkám, slušné porci bezpečnosti, objemu, proměnlivosti zavazadlového prostoru a živému i ekonomickému motoru velmi dobrou volbou prakticky pro všechny. Ocení ho rodina stejně jako sportovec, uplatní se jako taxi či praktický pomocník živnostníka.

Zdroj: Sedmička

Nejčtenější