BMW X1 je nejprodávanější prémiové SUV v Evropě

Patrik Schwarz  |  Auta
Překvapivý vítěz. Za první pololetí letošního roku se v Evropě prodalo 44 067 „iks-jedniček“. Audi Q5 ostrouhalo.

Nevíme, jestli je to dobrá či špatná zpráva nebo jaká vlastně, máme-li začít slovy „klasika“. Faktem ale je, že vůz, který i samotným prodejcům BMW připomíná ve všech směrech nejméně „cokoli bavorského“ a není zrovna adeptem na vítěze jakékoli soutěže krásy, jde slušně na odbyt.

Model X1 se totiž letos vyhoupl do čela statistik prodejnosti prémiových SUV. Je samozřejmě otázkou, co to vlastně je takové „prémiové SUV“, ale držíme-li se zažitých konvencí, pak je to cokoli od Audi, BMW, Mercedesu, Land Roveru, Lexusu, Volva… A X1 má to štěstí, že na své karoserii nosí modrobílou vrtuli.

Za prvních šest měsíců letošního roku se v Evropě prodalo 44 067 „iksjedniček“, což je více než 43 660 kusů dosavadního lídra, Audi Q5. Třetí pozici obsadilo Volvo s novou XC60 (29 616 kusů), čtvrtou Land Rover Freelander (20 138) a pátou BMW X5 (16 565). Je ale třeba dodat, že X1 je nejmenší a daleko nejlevnější vůz z celé pětice a určitě nebude mít pro budoucnost na růžích ustláno, neboť Audi proti němu hodlá postavit novou Q3.

Zdroj: E15
Foto: BMW

Nejčtenější