Bentley New Continental GT: Příběh legendy pokračuje

Jan Březovský  |  Auta

V automobilovém průmyslu přibývá vozů nezařaditelných do jedné třídy. Jedním z nich je i nový Bentley New Continental GT.

Nový Continental GT překračuje hranice kategorií hned v několika směrech: Především je to snoubení historie a tradice této britské značky, založené již v roce 1919, s nejmodernějším designem a technikou jednadvacátého století. Při pohledu na křivky vozu je jasně patrný odkaz na první continentaly vyráběné v padesátých letech minulého století.

Jistá dávka retronostalgie lahodí oku a dovolí nám se na okamžik zasnít. Přesto jde o design sebejistý a dynamický, na míru šitý dnešní rychlé době.

S vlastnostmi sporťáku i limuzíny

Kromě toho Bentley s obdivuhodnou lehkostí spojuje nejlepší vlastnosti supersportovního vozu a luxusní limuzíny: žádný jiný sporťák vás nebude hýčkat stejným komfortem, jaký si užívá například britská královna Alžběta, a žádná jiná limuzína vám nenabídne skvostný dvanáctiválcový motor se šestilitrovým objemem, výkonem 575 koní přenášeným na všechna kola, maximální rychlost 318 km/h a šestirychlostní automat s možností řazení páčkami pod volantem po vzoru formule 1.

To jsou parametry skutečného závodního vozu. Řidiče s placatou čepicí můžete propustit ze svých služeb, tohohle mazlíčka si budete chtít kočírovat sami!

Reprezentativní, ale i praktický

Třetí rovinou, ve které se novému Continentalu GT podařilo spojit zdánlivě nespojitelné, je jeho každodenní využitelnost a praktičnost. Zdá se to zvláštní, hovořit o tak všedních věcech u vozu, jako je Bentley, ale i špičkový manažer musí jezdit denně do práce.

V interiéru vozu naleznete praktické přihrádky na telefon, klíče nebo sluneční brýle. V Anglii zkrátka pamatovali na vše a výsledkem je vůz určený nejen k reprezentaci na nejvyšší úrovni, ale především ke každodennímu užívání.

Pokud hledáte vůz bez kompromisů v komfortu, bezpečí i jízdní dynamice, pokud chcete zaujmout všechny bez výjimky, pokud se rádi odlišujete od zbytku světa, s gétéčkem nemůžete udělat chybu. Snad jen spotřeba není úplně příznivá, počítejte s tím, že pod 26 litrů se ve městě nedostanete. Uvádím to ale spíše jako zajímavost než jako negativní vlastnost, protože majitelé vozů z říše snů na spotřebu příliš nehledí.

Zdroj: Marketing magazine
Foto: Bentley

Nejčtenější