Auta Gordon budou vyrábět Slováci

ČTK a E15  |  Auta
Luxus z Plzně. Malá česká automobilka se specializuje na výrobu dvousedadlového roadsteru, který v sobě snoubí eleganci kabrioletů z třicátých let a moderní techniku.

Výrobce luxusních automobilů značky Gordon, plzeňská firma Auto Projekt Centrum, chce vybudovat výrobní závod na Slovensku. V něm by mohlo vznikat ročně až 300 vozů, které jsou vyráběny na zakázku. Řekl to ředitel firmy Vladimír Friml. Nový závod by měl stát u slovenské Senice.

„Do firmy vstoupil silný investor, který má větší odbytové možnosti. O stavbě nové továrny jsme jednali už asi dva roky,“ uvedl Friml. Investorem je slovenská skupina Ebvis Group. Podle slovenského deníku SME získala firma městské pozemky o velikosti 50 hektarů u Senice. Závod by mohl zaměstnat 150 až 200 lidí.

„Výroba bude stále ruční a na zakázku. V Plzni by pak měl zůstat vývoj aut,“ uvedl Friml. Malá automobilka se specializuje na zakázkovou výrobu dvousedadlového roadsteru, který v sobě snoubí eleganci kabrioletů z třicátých let a moderní techniku. V konstrukci Gordonu jsou použity moderní technické prvky jako hliníkový rám a karoserie kombinovaná z laminátových dílů a výlisků z ocelových plechů.

Na Slovensku by se měly vyrábět jak vozy Gordon, tak i golfové elektromobily. Firma ale podle Frimla vyvíjí i vlastní velký elektromobil.

Zdroj: E15

Nejčtenější